Svet zasiahla smutná správa, ktorá zarmútila predovšetkým milovníkov módy a oblečenia. 29. decembra zomrela vo veku 81 rokov britská návrhárka Vivienne Westwood, ktorá bola prvou dámou punkovej módy a jedinečného štýlu!

Na sociálnych sieťach Twitter, Instagram a Facebook informovali zástupcovia Vivienne Westwood, že módna návrhárka zomrela vo veku 81 rokov v kruhu svojej rodiny v londýnskej časti Clapham. Ikona odevného priemyslu začínala kariéru v 70. rokoch minulého storočia, pričom neraz svojimi odvážnymi modelmi vyrážala verejnosti dych.

Po oznámení jej úmrtia vyjadrili svoj smútok viaceré známe osobnosti, pre ktoré bola Vivienne múzou i vzorom. V minulosti bola vydatá za Bena Westwooda, ktorému porodila syna Dereka, druhé chlapca Josepha Corré priviedla na svet Malcolmovi McLarenovi, kým v roku 1988 spoznala Andreasa Kronthalera. Práve jemu povedala svoje životné áno o štyri roky neskôr.

Odhodlaná aktivistka v boji proti globálnemu otepľovaniu získala od kráľovnej Alžbety II. dve vyznamenania, a taktiež Rad britského impéria. Celosvetovo úspešná návrhárka predviedla v roku 2009 módnu šou aj v Bratislave, kde bola jednou z hviezd i Simona Krainová. “Svet potrebuje ľudí ako Vivienne, aby sa stal lepším,“ napísala smútiaca rodina.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/viviennewestwood, Twitter