Z Hollywoodu sa k fanúšikom legendárnych seriálov doniesla smutná správa. Vo veku 81 rokov odišiel pred pár dňami známy americký herec. Ten bol za svoju postavu vo filme Barton Fink nominovaný na Oscara, no napokon si prestížnu sošku domov neodniesol. 

Vo veku 81 rokov v sobotu zomrel Michael Lerner. Smutnú správu o úmrtí amerického herca priniesol prostredníctvom sociálnej siete jeho synovec Sam Lerner. “Je ťažké vyjadriť slovami, aký skvelý bol môj strýko Michael a aký vplyv mal na mňa. Jeho príbehy ma vždy inšpirovali a vďaka nim som si zamiloval herectvo. Bol to ten najúžasnejší, najsebavedomejší a najtalentovanejší chlap a vďaka tomu, že bol moja krv, sa budem vždy cítiť výnimočne,” uviedol.

Lerner sa presadil v roku 1968, keď v San Franciscu získal angažmá v divadle a o rok neskôr sa uchytil v Los Angeles. Preslávil sa tiež rolou Jacka Lipnicka v čiernej komédii Barton Fink, za ktorú bol nominovaný na Oscara. Počas svojej kariéry však napokon prestížnu sošku aj napriek nespornému talentu nezískal.

Michael si taktiež zahral v notoricky známych a obľúbených televíznych seriáloch. Za všetky možno spomenúť predovšetkým M*A*S*H, Starsky & Hutch, Dobrá manželka či Glee. Celkovo účinkoval v 186 snímkach, napríklad aj vo filmoch The Brady Bunch, Godzilla, Elf alebo X-Men: Budúca minulosť. V súkromnom živote sa herec nikdy neoženil a nezanechal za sebou potomkov. Slovenskom otriasla pred pár dňami nečakaná smrť 40-ročného športového reprezentanta.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/samlerner | Foto: Twitter