Nemeckú kinematografickú scénu postihla obrovská tragédia. V nedeľu dohorela svieca života jednému z najslávnejších hercov. Skonal vo svojom dome v Obersöcheringu na zlyhanie srdca a následného pádu. Dožil sa krásnych 85 rokov. 

Siegfried Rauch sa narodil 2. apríla 1932 v bavorskom meste Landsberg am Lech. Hoci sa pôvodne chcel stať architektom, nakoniec mu učarovalo herectvo. A urobil veľmi dobre, pretože zo Siegfireda sa stal jeden z najúznávanejších a najoceňovanejších nemeckých hercov.

Jeho kariéra sa začala v divadlách v Brémach, Mníchove, Berlíne a Hamburgu a až neskôr pričuchol ku striebornému plátnu. Za svoju dlhú a úctyhodnú kariéru si Segfried zahral vo viac ako 500 televíznych filmoch, či seriáloch.

Medzi tie najznámejšie patrí séria o výletnej lodi Loď snov (Das Traumschiff), kde stvárnil obľúbeného kapitána Jakoba Paulsena. V našich končinách ho poznáme najmä ako lekára Romana Melchingera zo seriálu Doktor z hôr (Der Bergdoktor).

https://www.instagram.com/p/BdcwxlAgD8u/?tagged=siegfriedrauch

Medzi jeho ďalšie úspešné diela patrí Môj priateľ Winnetou, Zámocký hotel, Miesto činu a mnoho ďalších. Pán Rauch sa blysol aj v mnohých romantických filmoch, ktoré boli natočené podľa románových predlôh Rosamnunde Pilcherovej a Utty Danellaovej.

V sedemdesiatich rokoch minulého storočia si jeho talent všimli aj za veľkou mlákou a následne sa mu podarilo zahviezdiť aj v samotnej mekke filmu- v Hollywoode, kde si zahral po boku veľkých hviezd v snímkach General Patton, 24 hodín, The Eagle Has Landed, Escape to Athena, The Big Red One.

Siegfried Rauch bol laureátom viacerých ocenení! Medzi tie najvýznamnejšie patrí ocenenie Bayerische Heimatmedaille a v roku 2015 bol vyhlásený za najlepšieho nemeckého herca. Sigfried bol aj veľvyslancom pre Bayerische Seenschifffahrt a nemeckej záchrannej spoločnosti DLRG (Deutsche Lebens-Rettungs Gesellschaft).

Nech odpočíva v pokoji!

Zdroj:  csfd.cz, zdf.de, spiegel.de | Foto: pexels, instagram