Slovensko sa zahalilo do smútku po zdrvujúcej a nečakanej správe. Náhle totiž zomrela jedna z našich športových legiend. Iba pár hodín pred svojou smrťou sa medailista z Majstrovstiev Európy nachádzal v nemocnici, z ktorej bol napokon prepustený. Osudným sa mu stal infarkt!

Včera (14. októbra) zomrel vo veku 67 rokov legendárny športovec Stanislav Kropilák. ,,Aj keď tomu stále nemôžeme uveriť, je to, žiaľ, pravda. Navždy nás opustil prezident nášho klubu, najlepší slovenský basketbalista histórie, člen Siene slávy FIBA, náš priateľ Stanislav Kropilák (10.6.1955 – 14.10.2022). Česť tvojej pamiatke, Kily!“ oznámil Basketbalový klub Inter Bratislava na sociálnej sieti.

Reprezentant Československa, medailista z Majstrovstiev Európy a slovenský basketbalista 20. storočia mal v poslednom období zdravotné problémy, pričom trpel ochorením ciev. Pred pár dňami sa mal podrobiť operácii, no z nemocnice ho napokon prepustili, keďže sa nemohla uskutočniť. Na druhý deň zomrel na infarkt.

Kropilák sa zúčastnil na šiestich európskych a dvoch svetových šampionátoch. Taktiež zahviezdil na olympiáde v Montreale (1976) a v Moskve (1980). Päťkrát bol nominovaný do výberu Európy, a dokonca nastúpil za tím proti USA, v ktorom mu bol súperom samotný Michael Jordan. Po aktívnej kariére sa dal na politiku a štyri roky sedel za stranu ANO v parlamente. Po hádke so šéfom Pavlom Ruskom napokon zo strany odišiel a vrátil sa do športového sveta.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Basketbalový klub Inter Bratislava  |  Foto: FB/Basketbalový klub Inter Bratislava, YT/Televízia JOJ, Pixabay