Zo slovenského športu dorazila smutná správa. Vo veku 93 rokov odišiel na večný odpočinok významný rekordér slovenskej atletiky. Člen Siene slávy prekonal šesťtisícovú hranicu v desaťboji. Neradostnú novinu priniesol Slovenský atletický zväz.

Vo veku 93 rokov zomrel 22. februára Stanislav Štefkovič. Ako informuje na sociálnej sieti Slovenský atletický zväz, športovec poslednýkrát vydýchol v Nitre. Až 12-krát sa pritom stal slovenským rekordérom v skoku o žrdi a bol prvým Slovákom, ktorý prekonal šesťtisícovú hranicu v desaťboji.

Jeho rekord 6 144 pritom vydržal neuveriteľných 10 rokov a bol prekonaný až Petrom Ihringom. V roku 1954 skončil na Svetovej univerziáde v Budapešti štvrtý, kým na ME v Berne v roku 1954 na 12. mieste. Získal tiež ocenenia Majster športu z roku 1958, Čestné uznanie SOV za celoživotné pôsobenie v duchu fair-play z roku 1955 a v roku 2022 ho uviedli do Siene slávy slovenskej atletiky.

Po ukončení aktívnej kariéry pôsobil v Nitre ako rozhodca, funkcionár a tréner, pričom viedol aj výškárku Dianu Lázničkovú-Malejčíkovú či veterána Jozefa Vašinu. V rokoch 1975 – 1989 sa 15-krát zúčastnil na lyžiach Bielej stopy SNP a štartoval i na veteránskych súťažiach. Posledná rozlúčka so zosnulým sa uskutoční v utorok 28. februára na Cintoríne Cyrila a Metoda na Cabajskej ceste v Nitre. Pred pár hodinami zarmútila Slovensko aj smrť nášho významného umelca.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: atletika.sk | Foto: FB/Slovenský atletický zväz