Známy a úspešný slovenský spevák, ktorý má za sebou roky skvelej kariéry, bohužiaľ, ohlásil koniec. Za jeho náhlym rozhodnutím sú pritom vážne zdravotné problémy a diagnóza, ktorú až doposiaľ dva roky tajil pred kolegami aj verejnosťou.

Slovenský operný spevák Martin Malachovský (52) vyšiel po dvoch rokoch trápenia s pravdou von. Manžel Ivety Malachovskej až doposiaľ v tichosti bojoval so zákerným ochorením, no teraz podľa neho prišiel čas, aby k septembru ukončil kariéru a pred verejnosťou priznal, že jeho zdravie je podlomené. “Po 28 rokoch odchádzam z divadla zo zdravotných dôvodov, lebo mi zistili sklerózu multiplex. Ide o veľmi vážne ochorenie. Udrelo mi to na centrum rovnováhy a nerád by som skončil na javisku tak, že budem divákom na smiech. Nechcem byť svojou vlastnou karikatúrou. Myslel som si, že to nejako zvládnem, ale ochorenie je natoľko obmedzujúce, že v divadle končím,” uvádza na rovinu pre Nový Čas.

Malachovský dodáva, že cíti veľkú neistotu v pohybe a keďže nedokáže udržať rovnú líniu v chôdzi, mnohí sa domnievajú, že má vypité. Lekári mu po sérii vyšetrení napokon potvrdili sklerózu a spevák priznáva, že má problém aj s obyčajným zaviazaním šnúrky či veľkou únavou. Hoci sa snažil napriek ochoreniu vystupovať na javisku, po dvoch sezónach sa definitívne vzdal. “Šokovalo ma to. Aj som si poplakal. Za slzy som sa nikdy nehanbil,” smúti.

Spevák, ktorý bol až do päťdesiatky úplne zdravý, tak nesie zmenu života veľmi ťažko. Oporou mu však ostáva dcéra a najmä manželka, ktorá vie o každej návšteve lekára. “Celý život sa vo všetkom radíme. Takže to vedela ako prvá. Ivka je úžasná, tolerantná žena, stojí pri mne a pomáha mi. Priznám sa, že súčasťou choroby je aj to, že človek si prestane veriť, začne o sebe pochybovať. Vtedy musí mať pri sebe niekoho, kto ho chápe,” pochvaľuje si. Naďalej sa však ostane venovať práci, ktorá ho napĺňa, a tou je prednášanie na konzervatóriu. “Odchádzam z divadla, zostanem však učiť na konzervatóriu, kde od roku 2011 pôsobím ako pedagóg. Pri tom človek môže sedieť a odovzdávať svoje skúsenosti. Veľmi ma to napĺňa a dobre sa tam cítim,” teší sa na novú, hoci náročnú etapu života.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: Instagram/ivetkamalachovskaofficial, tvmarkizaofficial, Facebook/Šou Milujem Slovensko