Zahraničnými médiami preletela mimoriadne smutná správa. Športový svet prišiel o talentovanú osobnosť, ktorá mala na konte niekoľko úžasných medzinárodných úspechov. Mladý muž mal pred sebou ešte množstvo športových výziev, no osud to zariadil inak.

Pred pár dňami došlo k tragickej udalosti, keď v americkom Dallase zomrel najúspešnejší kubánsky veslár Ángel Fournier. Smutnú správu priniesla medzinárodná veslárska federácia. Pre všetkých je však absolútne šokujúce, že dostal infarkt vo veku iba 35 rokov. Fournier pred troma rokmi priznal novinárom, že mal kardiovaskulárne ťažkosti, no tešil sa z dobrého zdravotného stavu. Jeho vyšetrenia mali dopadnúť excelentne.

Talentovaný športovec bol päťnásobným víťazom Panamerických hier. Zo svetových šampionátov z roku 2013 a 2017 si odniesol strieborné medaile, kým bronzovú získal na svetovom šampionáte v Amsterdame v roku 2014.

Ángel štartoval na troch ročníkoch olympijských hier. V Pekingu v roku 2008 súťažil v 4-člennej skupine a o štyri roky neskôr navštívil Londýn, kde skončil na siedmom mieste. V Riu de Janeiro v roku 2016 si vybojoval šieste miesto.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<< 

Zdroj: FB/World Rowing, republicmonews.com |  Foto: FB/World Rowing, Twitter, Pexels