Česká kinematografia, no aj fanúšikovia filmu sa dozvedeli veľmi smutnú správu. Vo veku 92 rokov navždy odišla známa česká herečka, ktorá získala za svoju kariéru aj významné ocenenie. Správu potvrdilo Národné divadlo Brno, v ktorom stvárnila množstvo postáv.

Do filmového neba odišla v stredu 92-ročná známa herečka Helena Kružíková. Smutnú správu priniesol portál iDnes. Kariérne roky strávila v brnenskom divadle, kde začala pôsobiť v roku 1951. Prvá rola herečky bola postava Běleny v Strakonickém dudákovi, no v Národnom divadle Brno stvárnila spolu viac ako sto postáv.

Kružíková si zahrala aj legendárnu postavu Lady Macbeth či Matky v hre Karla Čapka. Poslednýkrát vystúpila v divadle v roku 1990 v inscenácií Tovje vdává dcery. Okrem herectva sa venovala aj pedagogickej práci či dabingu, pričom svoj hlas prepožičala aj Miss Ellie z obľúbeného seriálu Dallas. Práve za dabing napokon získala Cenu Františka Filipovského, no napokon aj Cenu Thálie za celoživotné majstrovstvo.

Dojímavý odkaz jej na sociálnej sieti zanechalo aj Národné divadle v Brne: „Svoju poslednú postavu naštudovala v roku 1990, kedy po štyridsiatich rokoch na divadelných doskách odišla na zaslúžený odpočinok. V roku 2018 získala Cenu Thálie za celoživotné majstrovstvo v činohre, kedy jej ďakovná reč zahriala pri srdci každého z nás. Česť jej pamiatke a veľká vďaka za to, čo vykonala za svoj život nielen pre brnenské divadelníctvo.“ Na Slovensku nás zarmútil aj odchod známej redaktorky Slovenského rozhlasu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: idnes.cz, FB/Činohra NdB │ Foto: ČT3, Twitter