Z hudobnej scény dorazila veľmi smutná správa. Vo veku 84 rokov zomrel známy skladateľ, textár a spisovateľ, ktorý sa zaslúžil o veľké hity populárnych slovenských spevákov ako Dušan Grúň či Karol Duchoň.

Do hudobného neba odišiel vo štvrtok Alojz Čobej, ktorý pôsobil ako spisovateľ, textár a skladateľ. Správu priniesol portál Aktuality. Tento talent napísal počas svojho profesijného života množstvo skladieb a textov pre najväčšie slovenské spevácke esá.

Za úpech mu vďačia populárni speváci ako Karol Duchoň, Dušan Grúň, Jana Kocianová či Eva Kostolányiová. Rodák z východu sa okrem toho venoval aj spolupráci s Jurajom Velčovským s jeho orchestrom a zložil aj hymnu Univerzity Mateja Bela.

Za svoju tvorbu získal ocenenie Bystrické zvony, Oravské minisynkopy, ako aj 1. cenu rozhlasovej súťaže Košice ’80. Napísal viaceré rozhlasové hry ako Dotkni sa mramoru, Radostník či Anonymný poraz a tvoril aj pre najmenších. RTVS si tvorbu Alojza Čobeja pripomenie v Rádiu Regina už 6. marca vo večerných hodinách ako aj 8. marca. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Alojz Čobej napísal text aj ku Grúňovej piesni Domov svoj máš

Zdroj: aktuality.sk  │  Foto: Facebook/Alojz Čobej, YouTube/RETRO SLOVAK