Celá americká herecká scéna smúti, kvôli smrti známeho herca a úžasného komika. Hoci mal herec vysoký vek, zomrel na úplne niečo iné, než zlyhanie srdca a preto sú z jeho smrti zdrvení všetci blízky!

Americký herec a kontroverzný komik sa vyznačoval svojou svojskou povahou a tým, že neváhal zosmiešniť akúkoľvek osobnosť napríklad Franka Sinatru, Boba Hopea a mnoho iných. Don Rickles bol publikom naozaj obľúbený a získal za roky práce množstvo fanúšikov. “Nemôžem potešiť celý svet. Keď robíte komediálnu show, nie všetci si myslia, že ste vtipný. Ale v mojom prípade som získal rešpekt za to, že v mojom veku tú prácu stále robím,”  vyjadril sa známy herec v roku 2012.

Okrem stand-upov sa Rickles venoval účinkovaniu vo viacerých filmových snímkach. Mezdi jeho najznámejšie snímky patria najmä film Plávaj ticho, plávaj hlboko (1958) v hlavnej úlohe s Clarkom Gableom, Kellyho hrdinovia (1970) a taktiež nesmieme zabudnúť na filmový trhák Kasíno (1995). Jeho vášňou bolo i dabovanie, ktorému sa tiež s láskou venoval a svoj hlas prepožičal pánovi Krumplihlavovi v sérii Toy story. Uznávaný herec si zaslúžil i hviezdu na hollywoodskom chodníku slávy v roku 2008. Don Rickles zomrel vo veku 90 rokov na zlyhanie obličiek, pre zahraničné média to potvrdil Ricklesov hovorca.

Zdroj: Cnn.com | Foto: instagram | Ilustračná foto: depositphotos.com