Z politickej scény prišla ďalšia smutná správa. Vo veku 68 rokov odišiel na večný odpočinok expolitik, ktorý bol kedysi viceprimátorom Košíc. Jeho kolega Michal Kravčík mu na sociálnej sieti zanechal nečakaný odkaz s prosbou o odpustenie. Pred pád hodinami šokovala aj smrť mladého slovenského športovca.

Vo veku 68 rokov zomrel v noci 5. júla niekdajší viceprimátor Košíc Eugen Čuňo. V politike ho pritom „preslávil“ aj škandál a obvinenia z nepriamej korupcie. V roku 2019 napokon po 14-ročných obštrukciách na súdoch padol rozsudok a Čuňo dostal peňažný trest vo výške 10-tisíc eur.

Ten mal splácať v splátkach. Kauza sa týkala požadovania úplatku od štatutára košickej spoločnosti KAME Merjavého, ktorá bola v tom čase zhotoviteľom výstavby nájomných bytov na známom košickom sídlisku Dargovských hrdinov. O smrti expolitika informoval jeho kolega, košický poslanec Michal Kravčík: „Eugen, ďakujem Ti za všetku obetu, ktorú si priniesol Košiciam, ktoré si miloval a pomáhal po páde komunizmu zveľaďovať aj na úkor svojho zdravia a rodiny,“ napísal na sociálnej sieti.

Zosnulého kolegu opísal ako múdreho a férového človeka. Napokon ho práve kvôli spomínanej kauze aj verejne požiadal o odpustenie: „Česť Tvojej pamiatke, odpočívaj v pokoji. Myslíme na Teba i Tvoju rodinu. Úprimnú sústrasť celej rodine. Eugen, prosím, odpusť nám, že sme nedokázali urobiť viac pre očistenie Tvojho mena,“ dodal na záver.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<


Zdroj │ Foto: FB/Michal Kravcik