Po smrti Ďuďa z Hexu zachvátila domácu hudobnú scénu ďalšia mimoriadne smutná správa. Po zákernej chorobe odišiel na večný odpočinok aj člen legendárnej slovenskej kapely Indigo. Informoval o tom spevák Peter Nagy.

Slovensko sa ešte len spamätáva zo smrti Ďuďa z kapely Hex a domácu hudobnú scénu už zasahuje ďalšia rana. Po zákernom rakovinovom ochorení zomrel bývalý člen známej kapely Indigo Peter Zvolenčák. Klavirista a gitarista odohral s Petrom Nagyom a jeho skupinou v začiatkoch kariéry množstvo koncertov, no na hudbu nikdy nezanevrel a v Ružomberku na neho spomína množstvo ľudí.

Peter Nagy zanechal na sociálnej sieti dojímavý odkaz. „VEĽMI SMUTNÁ SPRÁVA: Dnes po dlhotrvajúcej zákernej chorobe odišiel predčasne a navždy náš kamarát, skvelý klavírista a gitarista Peťo Zvolenčák. Ako bývalý člen skupiny Indigo absolvoval s nami veľa koncertov, turné a nahrávok v štúdiu. … „Peťo, nech sa ti ľahko hrá a spieva v hudobnom nebi,“ Tvoji kolegovia Laco Kozusznik, Miro Okál, Palo Matuška, Ivoš Volejníček a Peter Nagy,“ napísal.

Pod jeho príspevkom sa už zbierajú kondolencie, medzi inými aj od Braňa Mojseja: „1985 som sa s ním spoznal. R.I.P.,“ odkázal. So smútkom prijala túto správu aj Petrova rodina: „Skláňam sa pred tvojou obrovskou silou bojovať. Statočne a strašne dlho… až sme nepochybovali, že sa z toho dostaneš. Crabe znova vyhral a zobral ťa nám. Strašne chýbaš, bratranček náš. Ľúbime ťa.“ Česť jeho pamiatke, rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/PETER NAGY MUSIC