Zo slovenskej novinárskej obce prišla ďalšia smutná správa. Len pred pár dňami sa verejnosť dozvedela, že vo veku 75 rokov odišiel na večný odpočinok dlhoročný redaktor Slovenskej televízie Peter Maťašovský. Do neba ho však nasledoval aj ďalší novinár, redaktor a publicista.

Vo veku nedožitých 84 rokov zomrel v piatok novinár a publicista Rudolf Belan. Smutnú správu priniesla na sociálnej sieti jeho manželka Soňa Belanová, ako aj Spolok slovenských novinárov. Celé roky tiež pôsobil ako riaditeľ vydavateľstva Smena v Bratislave, rovnako menežoval mládežnícky denník Smena a neskôr sa stal riaditeľom vydavateľstva Práca.

V minulosti taktiež pracoval ako učiteľ a na prelome 60. a 70. rokov sa stal poslancom Slovenskej národnej rady. Do parlamentu sa dostal aj po novembrových parlamentných voľbách v roku 1990 za Stranu demokratickej ľavice. Po odchode do dôchodku napísal spomienkovú knihu Zväzáci v roku 2015 a v roku 2021 druhú spomienkovú knihu Smena – fenomén slovenskej žurnalistiky: Rok 1968. Obidve sa venovali problematike spoločenského a politického života mladých povojnových generácií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: spolok-slovenskych-spisovatelov.sk, FB/Soňa B.