Šoubiz SMUTNÁ SPRÁVA! Zomrel legendárny major Majsner: Smrť ho zastihla počas..!

SMUTNÁ SPRÁVA! Zomrel legendárny major Majsner: Smrť ho zastihla počas..!

Česko sa zahalilo do smútku po tom, čo sa na verejnosť dostala mimoriadne zdrvujúca správa. Na večný odpočinok sa totiž pobral legendárny český herec Ladislav Potměšil, ktorý si zahral v úspešných filmoch i seriáloch.

Český herec Ladislav Potměšil zomrel v spánku vo veku 75 rokov dnes (12. júla) v ranných hodinách v nemocnici v Motole. Fanúšikovia si ho zamilovali vo filmoch Diskopříběh a mnohí si ho pamätajú ako nezabudnuteľného majora Václava Majsnera v trilógií Byl jednou jeden polda.

Herecká legenda prežívala v posledných rokoch nesmierne ťažké obdobie. V roku 2016 bol Potměšilovi diagnostikovaný metastázujúci nádor na stavcoch, v dôsledku čoho podstúpil tri operácie. Mal však problémy s chôdzou a veľké množstvo času strávil v posteli.

Neskôr prišla ďalšia rana, keď sa mu vytvorila brušná prietrž, pričom bola nutná ďalšia operácia. Po tomto zákroku sa oficiálne vzdal herectva. ,,Posledné roky veľmi trpel a rád by som sa poďakoval všetkým lekárom a sestričkám, ktorí sa oňho úžasne starali, obzvlášť v posledných dňoch,“ povedal jeho syn Jan pre blesk.cz.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz  |  Foto: FB/Hitrádio Česká Hora, Hvězdy českého filmu