Filmový svet sa ponoril do sĺz potom, čo sa na verejnosť dostala informácia o úmrtí populárneho herca, ktorého si obľúbili milióny fanúšikov. Správu o jeho smrti oznámila zdrvená rodina, ktorá požiadala o rešpektovanie súkromia v tomto smutnom období.

Zomrel britsko-írsky herec Michael Gambon, ktorého fanúšikovia poznajú predovšetkým ako  Albusa Dumbledora, ktorý v čarodejníckej ságe o Harrym Potterovi stvárnil riaditeľa Rokfortu. Poslednýkrát vydýchol vo veku 82 rokov.

Smutnú správu zverejnili jeho rodinní príbuzní, ktorí sú zdrvení. ,,Milovaný manžel a otec Michael zomrel následkom zápalu pľúc v pokoji v nemocnici po boku manželky Anne a syna Fergusa pri jeho lôžku. Michael mal 82 rokov. Žiadame vás, aby ste v tomto bolestnom období rešpektovali naše súkromie a ďakujeme vám za vaše podporné a láskavé správy,” uviedla v oficiálnom stanovisku smútiaca rodina.

Gambonova herecká kariéra trvala viac ako 60 rokov. Bol jedným zo zakladateľov Kráľovského národného divadla v Londýne. V minulosti stvárnil detektíva Julesa Maigreta v úspešnom seriáli Maigret. Objavil sa aj v seriáli Spievajúci detektív z dielne stanice BBC.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: independent.co.uk  |  Foto: FB/Harry Potter, Pexels