Z divadelného a filmového sveta dorazila smutná správa. Vo veku 51 rokov odišiel na večný odpočinok obľúbený herec popradského divadla, ktorého mohli fanúšikovia vidieť aj v známej reklame na obchodný reťazec. Smútia za ním i známe osobnosti.

Vo veku 51 rokov zomrel obľúbený slovenský divadelný aj filmový herec a moderátor Dušan Kubáň. Správu o jeho náhlej smrti prinieslo aj mesto Poprad, kde herec pôsobil v divadle Commedia od roku 1993. Okrem divadla účinkoval aj vo viacerých televíznych seriáloch, moderoval s Michalom Novákom a pôsobil ako pedagóg dramatického umenia detí na popradskej základnej umeleckej škole.

Na sociálnej sieti mu poslal posledné zbohom aj primátor Popradu Anton Danko: “Úprimné zbohom Dušanovi Kubáňovi. Dnes som s hlbokým zármutkom prijal správu o úmrtí vzácneho a všestranného umelca Dušana Kubáňa, ktorý nás náhle navždy opustil vo veku 51 rokov… Mnohé podujatia v našom meste boli nemysliteľné bez jeho príjemného, vtipného a prirodzeného moderovania, úžasne zohratého vo dvojici s jeho hereckým kolegom Michalom Novákom… Jeho vklad do kultúrneho života a diania v meste Poprad bol mimoriadny a jedinečný. Vyjadrujem úprimnú sústrasť celej rodine a všetkým pozostalým.
Česť jeho pamiatke,” odkázal.

Smutné slová napísalo v statuse samotné divadlo Commedia: “Priatelia. Náš Duško naozaj odišiel. Nikto z nás to nevie prijať, ale je to pravda, s ktorou sa musíme naučiť žiť. Čaká ho posledné vystúpenie. Rozlúčka s Duškom sa bude konať v Dome smútku Poprad – Veľká, v piatok 18.3. o 14:00,” uviedlo. Len nedávno zarmútila Slovensko aj správa o úmrtí herca Ľuba Romana.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Commedia Poprad, Anton Danko │ Foto: YT/Televízia Poprad