Pred pár hodinami zasiahla fanúšikov mimoriadne smutná správa. Vo veku 53 rokov zomrel herec, ktorý účinkoval v niekoľkých úspešných filmových trhákoch. Viac ako rok bojoval so zákernou chorobou, ktorej napokon podľahol.

Irrfan Khan bol v utorok (28. apríla) hospitalizovaný v bombajskej nemocnici s infekciou. Za normálnych okolností by sa lekári s týmto zdravotným problémom vysporiadali, no herec trpel rakovinou hrubého čreva. Pri liečbe tak došlo k vážnym komplikáciám, ktoré pacienta dostali na jednotku intenzívnej starostlivosti.

Infekcia v dôsledku zákernej choroby sa mu napokon stala osudnou, keďže dnes (29. apríla) v skorých ranných hodinách zomrel. Irrfan sa ešte v roku 2018 na sociálnej sieti priznal, že mu diagnostikovali endokrinný nádor v oblasti hrubého čreva. Po niekoľkomesačnej liečbe v Londýne sa opäť vrátil na scénu a zdalo sa, že z najhoršieho je vonku. Opak bol však pravdou.

Khana mohli fanúšikovia vidieť vo filmoch Jurský svet, Milionár z chatrče, Amazing Spider-Man alebo Pí a jeho život. V priebehu svojej hereckej kariéry získal viac ako 20 rôznych ocenení. ,,Irrfan bol silný človek, bol človekom, ktorý bojoval až do úplného konca a vždy inšpiroval všetkých, ktorí s ním prišli do úzkeho kontaktu,“ uviedol na sociálnej sieti jeho hovorca.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: metro.co.uk  |  Foto: Twitter