Slovenský šport sa ponoril do smútku potom, čo sa na verejnosť dostala informácia o úmrtí bývalého olympionika, a zároveň deväťnásobného majstra Československa. Osudným sa mu stala závažná choroba, s ktorou bojoval do posledného dychu.

V pondelok (12. decembra) zomrel bývalý slovenský lyžiar Anton Šoltýs. Po ťažkej chorobe skonal vo veku 85 rokov. V 50. a 60. rokoch sa stal jedným z najúspešnejších športovcov v rámci Československa. Získal štyri federálne tituly v obrovskom slalome, tri v slalome a dva v kombinácii.

V roku 1964 dokonca štartoval na Zimných olympijských hrách v Innsbrucku, no slalom nedokončil. Napokon skončil na 48. mieste. Po účasti na olympiáde ukončil svoju športovú kariéru vo veku 27 rokov. Veľmi rýchlo sa zamiloval do role trénera. Rozhodol sa, že urobí všetko preto, aby mali jeho nástupcovia lepšie podmienky pri trénovaní i súťažení.

Počas svojho pôsobenia sa mu podarili prelomové veci, pričom 28 rokov bol predsedom TJ Štart Kežmarok. ,,Postavili sme hotel Štart, zasnežili sme dva svahy v jeho blízkosti a postavili sme aj nové stredisko Jezersko. S Ivanom Sutórisom, šéfom záujmového združenia lanoviek a vlekov Lavex, sme prišli s nápadom v licencii francúzskej firmy Pomagalski vyrábať v TPMP Kežmarok lyžiarske vleky a sedačky Tatrapoma,“ pochválil sa pred pár rokmi pre olympic.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: olympic.sk | Foto: SOŠV, Pixabay