Hudobný svet prišiel o veľkú osobnosť potom, čo vo veku 65 rokov zomrel obľúbený spevák. Skladby umelca poznal celý svet, pričom jeden z jeho legendárnych hitov patrí dodnes k najúspešnejším piesňam svojho žánru. Smutnú správu zverejnili členovia skupiny, v ktorej pôsobil.

Fanúšikov elektronickej hudby zasiahla smutná správa o úmrtí speváka Maxwella Frasera, ktorý poslednýkrát vydýchol 23. decembra vo veku 65 rokov. Spevák a frontman skupiny Faithless, ktorá oznámila informáciu o smrti hudobníka, bol známy pod pseudonymom Maxi Jazz.

,,Bol to človek, ktorý nám v mnohých ohľadoch zmenil život. Dal našej hudbe správny zmysel a posolstvo. Bol tiež milým človekom, ktorý mal čas pre každého a jeho múdrosť bola hlboká, a zároveň prístupná. Bolo nám cťou a, samozrejme, aj skutočným potešením s ním pracovať. Bol to brilantný textár, dídžej, budhista, veľkolepý pódiový prejav, milovník áut, nekonečný hovorca, krásny človek, morálny kompas a génius,“ napísali na sociálnej sieti.

Muzikanti sa preslávili hitom Insomnia, ktorý v 90. rokoch bolo počuť v tanečných kluboch po celom svete. Dodnes je súčasťou repertoáru mnohých dídžejov. V roku 2001 sa na tretiu priečku hitparády vyšplhala aj skladba We Come 1. V roku 2017 absolvovala reggae skupina UB40 turné s odkazom na slávny singel Insomnia, keďže chceli vzdať poctu skvelému spevákovi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/maxijazz_official | Foto: IG/maxijazz_official, Pixabay | Video: YT/Faithless