Z hudobného sveta prišla smutná spŕava. Vo veku 75 rokov zomrel pred dvomi dňami známy hudobník, ktorý stál pri zrode dvoch populárnych kapiel Foreigner a King Crimson. Podľa slov jeho hovorcu odišiel v pokoji a obklopený svojou rodinou.

Vo veku 75 rokov zomrel hudobník Ian McDonald. Multiinštrumentalista stál pri zrode známych kapiel Foreigner a King Crimson. Bol zároveň spolutvorcom a spoluautorom všetkých piesní ich debutu. Hral na dychové nástroje, drevené aj plechové, ako aj na keyboard, gitaru či saxofón.

Ich hity sa hrávajú dodnes, čo ešte nedávno potešilo, no aj prekvapilo samotného hudobníka. Stál pri tvorbe hitov Foreigner, ako “Cold As Ice” či “Hot Blooded”a celkovo pri zrode prvých troch albumov. Neskôr vystupoval aj ako hosť na koncertoch a v posledných rokoch pôsobil v kapele Honey West s posledným albumom v roku 2017.

Podľa slov McDonaldovho hovorcu skonal hudobník 9. februára v pokoji vo svojom dome v New Yorku. Ako uviedol britský hudobný týždenník New Musical Express, bol v oklopení svojej milujúcej rodiny. Ako dodal jeho syn, osudným sa mu stalo rakovinové ochorenie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: nme.com │ Foto: YouTube, Twitter