Smutná správa: ZOMREL známy slovenský herec a režisér!

Dátum:

Zo slovenského divadelného sveta dorazili veľmi smutné správy. Po dlhoročnom boji s vážnym ochorením odišiel do hereckého neba obľúbený herec, ktorý sa len nedávno rozhodol odísť do dôchodku a po mnohých rokoch dať zbohom svojmu remeslu.

Divadlo Jonáša Záborského v Prešove zverejnilo len pred pár hodinami smutnú správu. Do hereckého neba odišiel vo veku 77 rokov známy herec Jozef Stražan, ktorý bojoval dlhšiu dobu s onkologickým ochorením. Na herecký dôchodok sa pritom pobral v roku 2019 po šiestich desaťročiach strávených na doskách, pričom hosťoval aj v pár predstaveniach počas minulej sezóny.

Po dlhom a statočnom boji s ťažkou chorobou dnes vo veku 77 rokov odišiel do hereckého neba JOŽO STRAŽAN. Jeho život bol pevne spätý s Divadlom Jonáša Záborského. Prežil v ňom celú svoju hereckú dráhu a stal sa jeho neodmysliteľnou súčasťou. Je to pre nás nesmierna a veľmi bolestivá strata. Jožo, budeš nám chýbať. Úprimnú sústrasť jeho najbližším a česť jeho pamiatke. Svoje umenie a podobizeň prepožičal množstvu postáv v asi 200 inscenáciách, kde si zahral často spolu so svojou manželkou Kvetou,“ napísali zástupcovia divadlat na sociálnej sieti.

Okrem divadla si zahral aj vo filmoch, účinkoval v rozhlase v programe Superšopa, dabingu a našiel sa aj v režírovaní. V rokoch 1999 – 2000 pôsobil ako umelecký šéf Činohry prešovského divadla. Za svoj profesný život získal niekoľko ocenení, ako Májová divadelná Nitra, Za zásluhy o rozvoj okresu Prešov, Čestné uznanie s prémiou Slovenského literárneho fondu či Výročnú cenu Litfondu v oblasti divadla. Česť jeho pamiatke. Slovensko pritom nedávno zarmútilo aj úmrtie redaktorky Slovenského rozhlasu či známej českej herečky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Divadlo Jonáša Záborského Prešov

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Ďalší moderátorský flek: Zábranská po Let’s Dance v novej relácii RTVS!

Televízia Markíza stavila v siedmom ročníku tanečnej šou Let's...

Z Let’s Dance do DENNEJ šou: Viktor Vincze získal ďalší lukratívny flek!

Televízia Markíza len prednedávnom ukončila prestížnu šou Let's Dance,...

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...

Tragédia počas víkendu: Pri nehode zomrel bývalý futbalista († 48)!

Počas uplynulého víkendu došlo na západnom Slovensku k fatálnej...