Slovenský olympijský tím pred pár hodinami zverejnil smutnú správu. Vo štvrtok (22. decembra) v podvečerných hodinách v Bratislave zomrel jeden z najslávnejších športovcov v cyklistickej histórii. V priebehu svojej bohatej kariéry reprezentoval Slovensko na miestnych i zahraničných pretekoch.

Vo veku 71 rokov zomrel bývalý slovenský cyklista Anton Tkáč. Podľa dostupných informácií mal podľahnúť dlhotrvajúcim vážnym zdravotným problémom. Počas svojej aktívnej kariéry bol niekoľko rokov dominantnou osobou vo svetovom cyklistickom šprinte.

Prvý svetový titul získal v Montreale v roku 1974, pričom o dva roky neskôr sa história opakovala. Na rovnakom mieste sa stal olympijským víťazom v šprinte, vďaka čomu bol aj majstrom sveta. V roku 1978 si ďalší titul priniesol z Mníchova. Na svetovom šampionáte v Leicesteri získal bronz, pričom mal vtedy iba 19 rokov.

Tkáč sa za úžasné výsledky v pretekoch stal dvakrát najúspešnejším športovcom roka v ČSSR, konkrétne v rokoch 1976 a 1978. Po aktívnej kariére bol na čele Slovenskej asociácie olympionikov a Nadácie Slovenského olympijského výboru (SOV). Dve funkčné obdobia bol aj členom výkonného výboru SOV.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: olympic.sk | Foto: FB/Vojenské Športové Centrum Dukla, Dúbravka – mestská časť Bratislavy, Pixabay