Zo sveta slovenského bábkoherectva dorazila prostredníctvom televízie Dvojka smutná správa. Vo veku 87 rokov zomrela herečka, ktorej hlas milovali všetky naše generácie. Prepožičala ho totiž obľúbeným postavičkám slovenskej televízie, ako Matelko či Puf a Muf.

Vo veku 87 rokov odišla na večný odpočinok Emília Tomanová. Slovenská bábkoherečka sa zapísala do sŕdc mnohých divákov všetkých generácií, keďže svoj hlas prepožičala obľúbeným rozprávkovým postavičkám ako Matelko či Puf a Muf.

Smutnú správu priniesla na sociálnej sieti televízia Dvojka, ktorá si jej osobnosť pripomenie 29. novembra o 18.20 v relácii Stretnúť človeka. Rovnako vyjadrilo ľútosť nad stratou aj Bratislavské bábkové divadlo: „Jej nezabudnuteľný hlas a herecká osobnosť zostane v pamäti viacerých generácií na Slovensku. Jej talent, herecká osobnosť a špecifický hlas oživili okrem Drobčeka aj množstvo bábok a detsky čistých hrdinov na javisku divadla.

Tomanová vyštudovala grafiku na Škole umeleckého priemyslu v Bratislave a výtvarníctvo, ako aj bábkoherectvo na Bábkarskej katedre DAMU v Prahe. V Štátnom bábkovom divadle pôsobila od roku 1959 až do 1991. Počas bábkohereckej kariéry sa zamerala predovšetkým na postavy detí či zvierat, ktorým prepožičala nezameniteľný hlas. Pred niekoľkými dňami zarmútila fanúšikov správa o úmrtí známej a krásnej herečky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj:│ Foto: FB/Bratislavské bábkové divadlo, Dvojka