Pred pár hodinami obletela celé Slovensko smutná správa o úmrtí slovenského hudobníka. Bohužiaľ, umelca mali dlhšie trápiť zdravotné problémy, ktoré sa mu napokon stali osudnými. Informáciu o smrti člena legendárnej kapely oznámil jeho zdrvený syn.

V nedeľu (1. októbra) zomrel hudobník Vladimír Klčo, ktorý mal dlhé roky bojovať s vážnou chorobou. ,,Zákerná choroba Ťa vôbec neprekvapila, hrdinsky si jej odolával dlhé roky. Bohužiaľ aj taká silná osobnosť telom aj duchom si potrebujete oddýchnuť a vydať sa na ďalšiu cestu, ale už na druhom svete,“ napísal na sociálnej sieti jeho syn Lukáš.

Klčo si po vyštudovaní chemickej školy vyskúšal profesie ako poštár, páleničiar či krajčír. Dokonca sa inšpiroval otcom a stal sa fotografom, neskôr aj kameramanom. Svoju vášeň našiel v slávnej slovenskej kapele ZENIT, kde bol gitaristom a spevákom. Určite sú vám známe skladby Pigičaj, Keď ťa nechá dievča či Milujem, ktoré sú dodnes veľkými hitmi.

Smrť hudobníka zdrvila celú rodinu, priateľov i fanúšikov. ,,Doma si bol nenahraditeľný, či už záhradník, šikovný kutil, ktorý čo chytil začalo fungovať, ale aj psychológ, ktorý poznal odpoveď na každú otázku. Tvojím hnacím motorom bola práca, dokázal si aj nemožné a to do posledných chvíľ života. Stihol si toho viac ako niekto za 3 životy,” odkázal Lukáš zosnulému otcovi. Posledná rozlúčka sa uskutoční v piatok (6. októbra) o 14.00 hodine na cintoríne v Seredi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Lukáš Klčo  |  Foto: seredonline.sk/Miloš Majko, Pixabay |  Video: YT/billboard1604