Hudobný svet skončil v slzách po ďalšej mimoriadne smutnej správe. Vo veku 81 rokov zomrela spevácka hviezda, ktorá má na konte svetoznáme hity. Príčinou úmrtia bolo ochorenie srdca.

Do hudobného neba odišiel vo veku 81 rokov slávny spevák Bill Withers, ktorý poslednýkrát vydýchol v pondelok v Los Angeles. Smutné správy potvrdila jeho najbližšia rodina. “Sme zdrvení zo straty nášho milovaného manžela a otca. So svojou poéziou a hudbou rozprával úprimne k ľuďom a spájal ich medzi sebou. V týchto ťažkých časoch sa modlíme, aby jeho hudba dokázala zabaviť fanúšikov a udržať ich vedľa blízkych,” uviedli podľa Metra.

Medzi najväčšie hity Billyho patrí bezpochyby pieseň Ain’t No Sunshine, ktorá sa zaradila medzi 500 najúžasnejších hitov všetkých čias. Rovnako skladba Lean On Me, ktorá sa držala v rebríčkoch hitparád tak dlho, že sa dostala v roku 2007 do Grammy Siene slávy. Withers získal cenu Grammy ako skladateľ za Ain’t No Sunshine v roku 1972 a za Just The Two Of Us v roku 1981.

V roku 1987 získal tretiu cenu Grammy ako skladateľ za pieseň Lean On Me. V roku 2015 bol spevák uvedený do Rock and Rollovej Siene slávy. Jeho najznámejšie skladby sa objavili v niekoľkých filmoch vrátane The Hangover, Americká Krása, Flight, The Secret Life od Pets či Crooklyn. Samotný Bill o sebe jedného času vyhlásil, že sa nepovažuje za virtuóza, no dokázal napísať piesne, s ktorými sa ľudia ľahko identifikovali. Za sebou zanechal manželku Marciu a deti Todda a Kori. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: metro.co.uk │ Foto: Twitter, YouTube/Andres Trevino, Bill Withers