Smutné prvenstvo Slovenska: Najvyšší nárast úmrtí za…!

Dátum:

Na Slovensku je vyhlásený núdzový stav, zákaz vychádzania a najnovšie sú ľudia nútení riadiť sa podľa Covid automatu. Počet nakazených i obetí však naďalej narastá, v dôsledku čoho získala naša krajina prvenstvo, na ktoré rozhodne nebudeme hrdí.

Epidemiologická situácia v jednotlivých krajinách je intenzívne sledovaná, pričom všetky údaje spojené s koronavírusom sú zverejnené na webe ourworldindata.org. Podľa najnovších štatistík sa Slovensko dostalo na prvú priečku vo veľmi smutnom rebríčku.

Naša krajina výrazne napreduje v porovnaní s ostatnými krajinami, keďže je Slovensku pripísaných 17,95 úmrtí za deň. Druhým v poradí je Anglicko s 9,90 denných úmrtí a v závese za ním nasleduje USA s 9,42 úmrtí za deň. Na štvrtom mieste sa nachádza Nemecko s 5,80 úmrtiami v priebehu 24 hodín a finálnu päťku uzatvára Francúzsko s 4,05 denných úmrtí.

Pre vysvetlenie zverejneného grafu je nutné upozorniť, že Portugalsko sa síce nachádza na prvom mieste, no táto krajina zverejňuje celkový počet úmrtí vrátane obetí ochorenia COVID-19. Na tomto území zároveň úmrtnosť spojená s nákazou koronavírusu výrazne klesá.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ourworldindata.org  |  Foto: ourworldindata.org, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Matovič chce regulovať politické diskusie: Ostrý odkaz od Dibákovej!

Igor Matovič plánuje zasiahnuť do fungovania politických diskusií, pričom...

Slovenská športová hviezda sa vydala: Bola z nej PREKRÁSNA nevesta!

Úspešná hviezda domácej športovej scény prežila uplynulý víkend jeden...

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...