Na Slovensku je vyhlásený núdzový stav, zákaz vychádzania a najnovšie sú ľudia nútení riadiť sa podľa Covid automatu. Počet nakazených i obetí však naďalej narastá, v dôsledku čoho získala naša krajina prvenstvo, na ktoré rozhodne nebudeme hrdí.

Epidemiologická situácia v jednotlivých krajinách je intenzívne sledovaná, pričom všetky údaje spojené s koronavírusom sú zverejnené na webe ourworldindata.org. Podľa najnovších štatistík sa Slovensko dostalo na prvú priečku vo veľmi smutnom rebríčku.

Naša krajina výrazne napreduje v porovnaní s ostatnými krajinami, keďže je Slovensku pripísaných 17,95 úmrtí za deň. Druhým v poradí je Anglicko s 9,90 denných úmrtí a v závese za ním nasleduje USA s 9,42 úmrtí za deň. Na štvrtom mieste sa nachádza Nemecko s 5,80 úmrtiami v priebehu 24 hodín a finálnu päťku uzatvára Francúzsko s 4,05 denných úmrtí.

Pre vysvetlenie zverejneného grafu je nutné upozorniť, že Portugalsko sa síce nachádza na prvom mieste, no táto krajina zverejňuje celkový počet úmrtí vrátane obetí ochorenia COVID-19. Na tomto území zároveň úmrtnosť spojená s nákazou koronavírusu výrazne klesá.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ourworldindata.org  |  Foto: ourworldindata.org, Pixabay