Nedeľa (18. júla) sa navždy zapíše do čiernej kroniky Česka i Slovenska, nakoľko umelecká scéna prišla o dve jedinečné osobnosti. Kým vo večerných hodinách odišiel na večný odpočinok spevák František Nedvěd, len krátko na to skonal herec, humorista a spevák Milan Lasica.

81-ročný umelec bol stabilnou súčasťou domácej šoubiznisovej scény, pričom sa aktívne podieľal na viacerých projektoch. Autor mnohých známych skladieb bol nezameniteľným prínosom pre slovenskú kultúru, kým smútok nad jeho odchodom vyjadrila prostredníctvom sociálnej siete aj prezidentka Zuzana Čaputová.

“Keď zomrie niekto, kto sa nás svojím životom dotýkal, mám pocit, akoby sa na chvíľu zastavil čas a svet už nebude taký istý. Bude v ňom niečo významné chýbať. Milan Lasica mal nenapodobiteľný humor a esprit spojený s hlbokou ľudskou múdrosťou. To, na čo majú najúspešnejší komici sveta celé tímy spolupracovníkov, dokázal Majster Lasica vytvoriť v spolupráci s jediným človekom, ktorým bol Július Satinský, a potom aj celkom sám,” začala svoje vyjadrenie hlava štátu.

Tá následne ocenila aj kvality nenahraditeľnej osobnosti ako herca, speváka či človeka, ktorý svojim umením prinášal ľuďom radosť a skonal priamo na divadelných doskách. “Slovensko stratilo jednu z najvýraznejších osobností nášho kultúrneho a verejného života, ale dielo Majstra Lasicu zostáva s nami a vždy bude patriť do zlatého fondu slovenského umenia. V tejto smutnej chvíli chcem vyjadriť svoju hlbokú a úprimnú sústrasť rodine pána Lasicu. Česť jeho pamiatke,” dodala Zuzana Čaputová k fotografii, ktorá vznikla pri príležitosti 80. narodenín Milana Lasicu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/zuzana_caputova, YT