Známa tvár slovenského šoubiznisu prežíva náročné obdobie. Okrem toho, že sa jej rozpadlo manželstvo, musí čeliť vážnemu ochoreniu. Vďaka svojmu pravidelnému zvyku si ale zarába na poriadny problém. Smutné slová lekára ju varujú pred možnou hrozbou amputácie nohy.

Známa herečka Zuzana Haasová (38) to nemá v živote ustlané na ružiach. Okrem bolestivej straty bábätiek sa len nedávno prevalil blížiaci sa rozvod s manželom Martinom. Energická blondínka prezradila, že definitívnou bodkou za vzťahom bola práve manželova nevera.

Herečka však už roky zápasí aj so zákernou cukrovkou, ktorá jej komplikuje život. Sympatická televízna tvár má však jeden zvyk, a tým je chodenie naboso. Kým pre väčšinu ľudí môže ísť o spestrenie letných dní, pre Haasovú ide o život ohrozujúcu činnosť. Bez topánok chodí celé štyri mesiace v roku, no diabetológ nad ňou dvíha varovný prst. V prípade, že by sa na chodidle poranila, nemusí ako diabetička nič cítiť, no hrozí jej infekcia a tzv. diabetická noha, ktorá môže vyústiť až do amputácie končatiny.

Herečka si však z toho ťažkú hlavu nerobí: “Prečo chodím bosá? Pretože vždy robím len to, čo má pre mňa zmysel a čo je mi príjemné. Rada cítim rôzne povrchy. Pravidelne chodím k podológovi, odborníkovi na chodidlá. Ten ma vždy zachraňuje, keďže mám diabetes 1. typu a hrozí mi „dianoha“. A pravidelne si, samozrejme, kontrolujem a umývam nohy, “ ubezpečuje pre Nový Čas Haasová, ktorá si tak musí dávať veľký pozor.

Zdroj: cas.sk │ Foto: Instagram/zuzana-haasova, tvoja_tvar_znie_povedome, Pixabay