Úspešný český hokejista zarmútil novou správou svoju rodinu, kolegov aj fanúšikov. 20-ročnému športovcovi totiž lekári diagnostikovali vážne rakovinové ochorenie. Napriek mladému veku musí aktuálne bojovať so zhubným nádorom na srdci.

Ondřej Buchtel má len 20 rokov, no pred sebou sľubnú hokejovú kariéru. Doposiaľ odohral sezónu v prvoligových Benátkach nad Jizerou, no objavoval sa aj v mládežníckych reprezentačných výberoch, a dokonca v sezóne 2016/2017 reprezentoval ČR na MS hráčov do 18 rokov. Pred pár dňami sa ale podelil s fanúšikmi o smutný verdikt lekárov. Bojuje totiž so zhubným nádorom srdca.

Ak sa dá život behom 2 dní prehodiť hore nohami a úplne od základov prehádzať priority, tak vám hovorím, že to ide. V 20 rokoch “raka” nečakáte, ale keď príde, neostáva nič iného než bojovať. Nie je čas sa ľutovať, pýtať sa prečo práve ja a nie ten druhý, proste a jednoducho BOJOVAŤ!!” napísal na sociálnej sieti.

Pomôcť mu v tomto náročnom boji sa ale rozhodli aj jeho skvelí kolegovia a spoluhráči, ktorí zbierajú pre mladého hokejistu finančné prostriedky. Juraj Valach prisľúbil chorému kamarátovi pomoc vo výške takmer 1 000 eur, Marek Hovorka sa spolu s Jakubom Laukom, Martinom Kautom či Davidom Kašom rozhodli venovať do aukcie svoje dresy, hokejky i rukavice. Na sociálnej sieti prebieha dražba, do ktorej sa môže zapojiť ktokoľvek a okrem toho, že môže získať hokejový suvenír svojho idola, pomôže skvelej veci. Celý výťažok napokon darujú na účet Ondřeja, ktorému prajeme úspešnú liečbu!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Instagram/ondrej_buchtela