Za posledných pár dní sa do sveta dostávajú samé smutné a zarmucujúce správy. Do hereckého neba odišla ďalšia známa osobnosť, ktorá patrila k najdôležitejším postavám v úspešnom americkom seriáli z vojenského prostredia.

Celý rok 2016 má naozaj neveselú bilanciu. Počas predchádzajúceho roka naposledy vydýchlo mnoho známych ľudí, no len pár dní pred Novým rokom odišlo toľko populánych tvárí, ktorých smrť bola naozaj nečakaná.

K zosnulým hereckým osobnostiam sa pridal aj William Christopher, ktorého si môžete pamätať z obľúbeného dramatického seriálu „M.A.S.H“. Snímka, ktorá sa začala vysielať začiatkom 70. rokov, mnoho ľudí baví svojim jedinečným humorom až doteraz. William stvárnil postavu láskavého duchovného otca Mulcahyho, ktorý bol pre viacerých členov veľmi blízkym človekom a priateľom.

Pred rokom a pol mu bola diagnostikovaná zákerná choroba, konkrétne rakovina pľúc. 84-ročný obľúbený herec naposledy vydýchol 31. decembra 2016 v americkej Pasadene. Jeho filmový kolega Alan Alda, ktorý bol jednou z hlavných postáv spomínaného seriálu, si na neho zaspomínal. Jeho sila, láskavosť a jemný humor neboli hrané.

Zdroj: bbc.com | Foto: YouTube, Twitter