Z českého športu sa k fanúšikom lyžovania doniesla veľmi smutná správa. Mladý, len 35-ročný lyžiar, ktorý patril k rekordmanom v skoku na lyžiach, je mŕtvy. Športovec bol pritom nezvestný od začiatku októbra 2022, odkedy po ňom pátrala polícia. Mal sa nachádzať v Malajzii.

Rodina i priatelia mladého športovca sú zronení. Antonín Hájek patril k rekordmanom v skoku na lyžiach s výkonom 236 metrov. Hoci ukončil svoju aktívnu kariéru pred ôsmimi rokmi, v roku 2015 sa začal venovať trénerstvu a po vychovávaní športovej mládeže napokon pomáhal napredovať i ženskej a mužskej reprezentácii.

2. októbra 2022 však záhadne zmizol a polícia na podnet vydesenej rodiny vyhlásila po lyžiarovi pátranie. 35-ročný Čech sa mal podľa informácií Blesku nachádzať v Malajzii. A hoci všetci jeho blízki dúfali, že v exotike začal nový život, nestalo sa tak. Zväz lyžiarov Českej republiky pred pár dňami oznámil smutnú správu.

Zomrel bývalý vynikajúci skokan na lyžiach, český rekordman a reprezentačný tréner Antonín Hájek. Jeho život vyhasol v nedožitých 36 rokoch,” uvádza. Bližšie informácie o úmrtí Antonína nie sú dostupné. Podľa zdroja denníka bolo údajne už koncom októbra nájdené na ostrove surfistov Langkawi mŕtve telo neznámeho muža, ktoré vyplavilo rozbúrené more. Na Slovensku zarmútila fanúšikov správa o náhlom úmrtí až dvoch hudobníkov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: czech-ski.com, blesk.cz | Foto: FB/Expres.cz, YT/FIS Ski Jumping