Uplynulý piatok bol pre dve pozostalé rodiny mimoriadne tragický. V rozhorúčených autách nechali dospelí len 1-ročné bábätká, ktoré v priebehu hodiny prišli o život v rôznych mestách.

16. augusta prišli o život v rozpálených autách dve detičky vo veku jedného roka. V oboch prípadoch boli bábätka ponechané vo vozidlách niekoľko hodín, pričom teploty vonku presahovali 30 stupňov.

Ročné dievčatko nechali v minivane vyše osem hodín na parkovisku pred železničnou stanicou v Lindenwolde (štát New Jersey). Ročný chlapček sa zas našiel v aute v Booneville (štát Mississippi) v čase, keď teplomer vonku ukazoval 33 stupňov. Podľa priateľov a rodiny rodičov chlapčeka sa domnievali, že ich synčeka odovzdali do jasličiek počas dňa a neuvedomili si, že je stále v aute. Svoju chybu s hrôzou zistili až poobede, keď ho chceli vyzdvihnúť.

Otec zahynutého dievčatka strávil 18 mesiacov za mrežami a pokúšal sa ho práve opäť prevziať do rodičovskej starostlivosti. Počas pobytu vo väzení sa o dcérku staral jeho brat so ženou: „Ako ste mohli zabudnúť, že je tam ročné dieťa, ktoré robí množstvo kriku? Zabili ste moju dcéru,“ odkázal podľa informácii britského Metra bratovi zronený muž.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: metro.co.uk │ Foto: Pixabay, YouTube/CBS Philly, WTVA 9 News