Do hereckého neba odišiel ďalší známy a obľúbený herec, ktorý sa dožil úctyhodných 91 rokov. Niekoľkonásobne ocenený umelec mal odísť v pokoji v nedeľu ráno. Popri množstve hereckých úloh za sebou zanechal aj štyri deti, ktoré splodil v dvoch manželstvách.

Vo veku 91 rokov zomrel v nedeľu ráno herec Ed Asner. Umelcovu smrť potvrdili na sociálnej sieti jeho deti, no podľa TheGuardian prehovoril aj jeho hovorca: „Je nám ľúto, že vám musíme oznámiť, že ráno v pokoji odišiel náš milovaný otec. Slová nemôžu vyjadriť smútok, ktorý cítime. S bozkom na tvoju hlavu – dobrú noc oci. Milujeme ťa,“ odkázali deti.

Asner sa preslávil počas hereckej kariéry najmä ako Lou Grant zo seriálu The Mary Tyler Moore Show a spin-offu Lou Grant. Celkovo stvárnil postavy v 300 snímkach, pričom hrával aj po osemdesiatke. Okrem iného si získal sympatie publika i po prepožičaní svojho hlasu hlavnej postave pixarovskej rozprávky Hore. Účinkoval aj v seriáloch Hawaii 5.0, Smrť nás spojí či Cobra Kai.

Herec získal až sedem ocenení Emmy za vedľajšiu úlohu v Mary Tyler Moore Show, dve za hlavnú úlohu v Lou Grant, ako aj v mnisérií Rich Man, Poor Man a Korene. Rovnako si pripísal na konto päť Zlatých glóbusov. Za sebou zanechal štyri deti, ktoré splodil v dvoch manželstvách. Nedávno zasiahla fanúšikov aj smrť amerického herca zo známych telenoviel.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: theguardian.com │ Foto: Twitter, YT/Entertainment Tonight