Zo sveta českého športu dorazila ďalšia smutná správa. Vo veku 72 rokov zomrel šesťnásobný víťaz legendárnych pretekov Rally Dakar. Informáciu potvrdil českému denníku jeho syn Leo. Pretekár dosiahol všetky úspechy na kamióne značky Tatra. 

Vo veku 72 rokov zomrel pretekár Rally Dakar Karel Loprais. Legendárny pretekár má za sebou množstvo úspechov a počas športovej kariéry sa stal až 6-krát víťazom za volantom kamiónu značky Tatra. Smutnú správu potvrdil českému Blesku jeho syn Leo.

Loprais bol pôvodne vyučený zámočník, no napokon sa vrhol na pretekanie Rally Dakar. Na svojej tatrovke číslo 401 zvíťazil celkom šesťkrát, posledné triumfy dosiahol v rokoch 1998, 1999 a 2001.

Jeho rodina zverejnila na sociálnej sieti dojímavý odkaz: “Opustil nás muž, ktorý všeobecne šetril slovami a ešte menej hovoril sám o sebe. Napriek tomu si svojimi činmi, úspechmi, správaním, vystupovaním a prístupom k životu, ale aj typickým placho vyzerajúcim úsmevom získal úctu, rešpekt a srdce niekoľkých generácií svojich kolegov, súperov, fanúšikov motoristického športu aj širokej verejnosti.” Slovensko zas prekvapila smrť bývalého politického ministra.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: Twitter