Smutné správy dorazili zo slovenského Divadla Nová Scéna. Vo veku 80 rokov zomrel v piatok bývalý významný sólista spevohry. Neradostnú novinu prinieslo na sociálnej sieti samotné divadlo, ktoré vzdalo veľkému talentu poslednú poctu. Nedávno zasiahla Slovensko aj smrť dvoch exhokejistov z HK Poprad.

Vo veku 80 rokov zomrel 7. januára významný bývalý sólista spevohry Ladislav Miškovič. Smutnú správu prinieslo divadlo na sociálnej sieti. Zároveň vyjadrilo spevákovi poslednú poctu: “Počas viac ako tridsiatich sezón stvárnil na doskách nášho divadla desiatky titulných rolí v prevažne operetnom, ale aj v muzikálovom žánri. Ako tenor so zmyslom pre komiku patril v Zlatom veku spevohry Novej scény k pilierom divadla a k špičke v rámci celého vtedajšieho Československa.”

Miškovič stvárnil medzi obrovským množstvom postáv aj Kolomana Župana v Cigánskom barónovi, Tonyho v muzikáli West Side Story či Aramisa v Troch mušketieroch. Okrem toho spolupracoval aj s televíziou a dabingom. K smutnej udalosti sa vyjadrila i generálna riaditeľka Ingrid Fašiangová: “Medzi dlhoročné herecké osobnosti DNS patril aj nezabudnuteľný Ladislav Miškovič, ktorý stvárnil nespočetné množstvo prevažne komických postáv. Opona jeho života padla 7. januára 2022. Posledný aplauz na jeho počesť bude dlho znieť, pretože nikdy nezabudneme… Česť jeho pamiatke!

Zarmútený je aj umelecký riaditeľ Karol Čálik: “Správa o úmrtí jedného z najpoprednejších sólistov bývalej spevohry Novej scény Ladislava Miškoviča ma veľmi zasiahla. Po chvíli, keď som precitol, sa mi pred očami začala vynárať celá galéria postáv, ktoré na doskách nášho divadla majstrovsky kreoval. Moje stiahnuté hrdlo sa pomaly uvoľnilo a smútok prešiel príjemného spomínania na časy, kedy svojim umeleckým majstrovstvom a spevom rozdával radosť, smiech i slzy – a to nielen doma, ale aj divákom v celej Európe,” dodal a poďakoval spevákovi za všetko, čo vykonal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Divadlo Nová scéna