Fanúšikov obľúbenej trilógie Pán prsteňov zasiahla mimoriadne smutná správa. Na druhý svet odišiel jeden z najdôležitejších ľudí a zároveň syn autora kníh JRR Tolkiena Christopher.

Fanúšikovia aj všetci, ktorí sa podieľali na tvorbe úžasnej trilógie Pán prsteňov, sú zarmútení po smutnej správe. 95-ročný Christopher Tolkien, syn JRR Tolkiena, bohužiaľ, umrel. Christopher sa vydal v otcových šľapajách, keďže vyrastal na rozprávkach o Bilbovi Bagginsovi.

Bol to práve on, kto nakreslil množstvo originálnych máp ako napríklad mapu Stredozeme. Rovnako tak editoval viaceré otcove práce publikované po jeho smrti v roku 1973: “Milióny ľudí na svete mu bude navždy vďačných..Stratili sme titána a bude strašne chýbať,” uviedol šéf spoločnosti Tolkien Society podľa TheGuardian.

Charlie Redmayne, ktorý publikoval väčšinu Tolkienových diel, zas napísal: “Christopher bol zanieteným kurátorom diel svojho otca. Nekonečná a pretrvávajúca svetová popularita, ktorú JRR Tolkien vytvoril, je presným svedectvom dekád, ktoré venoval tomu, aby priniesol Stredozem generáciám čitateľov,” dodal. Česť jeho pamiatke.

Zdroj: theguardian.com │ Foto: YouTube/Legacy.com, Facebook/The Lord of the Rings Trilogy