Zo Slovenského národného divadla priši mimoriadne smutné správy. Vo veku 93 rokov zomrela bývalá významná sólistka opery SND, ktorá svojho času učila aj speváčku Sisu Sklovsku.

Vo veku 93 rokov skonala niekdajšia významná sólistka opery SND Nina Hazuchová. Umelkyňa odišla na druhý svet v piatok, pričom jej smrť hlboko zasiahla aj speváčku Sisu Sklovskú (54), ktorá u Hazuchovej študovala. Pred pár dňami pritom zomrel aj známy spevák z relácie Repete.

3.4.2020 nás opustila moja profesorka operného spevu z VŠMU Nina Hazuchová. Bolo mi cťou študovať spev pod úžasným vedením takej vynikajúcej mezzosopranistky, poprednej sólistky Opery SND, jednej z najvýraznejších umelkýň slovenskej opernej scény. Som hrdá, že som mohla byť jej študentkou a neskôr aj priateľkou. Vážim si všetko, čo ma naučila, a to nielen v speve. Za všetko veľmi ďakujem,” napísal zronená Sisa na sociálnej sieti.

Nina Hazuchová sa narodila v Brne ruským emigrantom, no napokon sa rodina presťahovala do Bratislavy. Tu umelkyňa absolvovala gymnázium a neskôr bratislavské konzervatórium. Počas svojej vyše 40-ročnej kariéry stvárnila 84 postáv v približne 100 inscenáciách z rôznych období. Pozostalým vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Sisa Sklovska │ Foto: Facebook/Opera Slovakia, Sisa Sklovska