Najhoršie predpovede sa naplnili. Napriek enormnej snahe záchranárov a hasičov sa záchranná akcia skončila tak, ako nik nechcel. Smrťou väčšiny ľudí, ktorí boli v čase tragickej udalosti v hoteli Rigopiano.

[sociallocker]Na konci uplynulého týždňa sa uvoľnila masa snehu v horách nad týmto hotelom, ktorá sa neskôr zmenila na lavínu o sile odhadovanej na štyritisíc plne naložených nákladných áut. Tá následne zavalila spomínaný hotel, v ktorom boli v tom čase štyri desiatky ľudí. Celkovo jedenásť ľudí vrátane štyroch detí malo šťastie, paradoxne sa zachránilo aj niekoľko psov, ktorých mali ľudia v hoteli so sebou.

Toľko šťastia však nemalo dvadsaťdeväť ľudí, ktorých záchranári ratovali ešte tri dni. Príbuzní i záchranári verili, že sa pod masou trosiek a snehu môžu nachádzať ľudia v tzv. vzduchových bublinách či v nejakej časti hotela, ktorá nemusela byť teoreticky zdevastovaná. Márne. Telá posledných obetí boli identifikované v noci zo stredy na štvrtok (25.-26. januára).Zdroj: nova.cz | Foto: listcrown.com, Google Maps
[/sociallocker]