Smutné správy zo Slovenského rozhlasu: ZOMRELA známa redaktorka!

Dátum:

Zo Slovenského rozhlasu sa dostali na verejnosť veľmi smutné správy. Po dlhoročnej práci sa známej a obľúbenej redaktorke stala osudnou ťažká choroba, ktorej napokon vo veku 51 rokov, bohužiaľ, podľahla. Okrem rodiny za ňou smútia aj jej kolegovia.

Vo veku 51 rokov podľahla ťažkej chorobe obľúbená redaktora Nadežda Lúčanská, ktorá sa počas svojej rozhlasovej kariéry venovala náboženskému vysielaniu. Lúčanská pôsobila v Štúdiu Kontakt a neskôr v tíme odbornej relácie náboženského vysielania Slovenského rozhlasu. Pripravovala viaceré relácie, v ktorých predstavovala osobnosti evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku, no taktiež prenosy bohoslužieb štúdia v Bratislave.

Vo februári nás pritom navždy opustil aj legendárny spevák Robo Kazík, bývalý reprezentant v lyžovaní Vladimír Kovár a koncom januára aj chorý Andy Hryc. Na sociálnej sieti smúti za svojou rozhlasovou kolegyňou aj Martin Jurčo: „Bola jednou z tých, vďaka ktorým som pred mnohými rokmi ako študent viac spoznával rozhlasovú prácu… Naďu Lučanskú si pripomenieme v Rádiu Regina vo štvrtok po 13-tej hodine,“ uviedol.

Rovnako jej venovala spomienkovú reč aj Ekumenická rada cirkvi v SR: „So zármutkom sme prijali správu, že nás dnes v ranných hodinách po dlhej a ťažkej chorobe opustila a odišla k nebeskému Otcovi redaktorka náboženskej redakcie Slovenského rozhlasu Nadežda Lúčanská… Bola skvelou redaktorkou a jej relácie boli obľúbenými medzi veriacimi. Bude nám všetkým chýbať. Nesieme v modlitbách zarmútenú rodinu a blízkych a ďakujeme Bohu za jej život a tvorbu. Nech odpočíva v pokoji.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Ekumenická rada cirkví v SR, Martin Jurčo │ Foto: FB/Nadežda Lúčanská

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...