Zo slovenskej politiky dorazili pred pár hodinami smutné správy. Vo veku 62 rokov vyhasol život niekdajšieho poslanca Národnej rady Slovenskej republiky, ktorý zároveň pôsobil i ako starosta bratislavskej mestskej časti Ružinov. Informáciu priniesol aktuálny starosta.

Slovenská politická scéna prišla s ďalšou neradostnou správou. Ve veku 62 rokov odišiel na večný odpočinok Pavol Kubovič. O smrti politika informoval na sociálnej sieti aktuálny starosta bratislavskej mestskej časti Ružinov Martin Chren.

“Pred pár chvíľami som sa, žiaľ, dozvedel, že včera večer vo veku 62 rokov skonal bývalý starosta Ružinova, pán Pavol Kubovič. Osobne sme sa nepoznali, ako ružinovský starosta však slúžil dve volebné obdobia (v rokoch 1998 – 2006). V rokoch 2002 – 2006 bol aj poslancom NR SR,” uviedol v statuse.

Pavol Kubovič, rodák z Lučenca, bol v rokoch 2002 až 2006 poslancom NR SR, a zároveň pôsobil ako podpredseda SDKÚ-DS. V parlamente sa stal podpredsedom Zahraničného výboru NR SR a Výboru NR SR pre európske záležitosti, ako aj členom Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií. Do parlamentu sa dostal aj po voľbách v roku 2010, kým v roku 2012 už nie. V rokoch 1998 až 2006 zastával funkciu starostu Ružinova. Pred niekoľkými hodinami prišiel o život aj 20-ročný Maroš, ktorého telo objavil pátrací tím.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  FB/Martin Chren – starosta Ružinova │ Foto: FB/Pavol Kubovic