Vo veku len 48 rokov navždy odišiel úspešný český športovec. Až štvornásobný šampión, ktorý vyhral ako džokej až 1769 dostihov, mal 5. septembra vydýchnuť naposledy. Podľa nemeckých médií si mal po boji s depresiami údajne sám siahnuť na život. 

Ako informuje portál Jezdci.cz, vo veku 48 rokov zomrel Filip Minařík. Mimoriadne úspešný džokej, ktorý sa zapísal do českej športovej histórie až štvornásobným titulom nemeckého šampióna a 1769 víťazstvami v dostihoch, vydýchol naposledy 5. septembra.

Športovec utrpel v roku 2020 vážne zranenie, po ktorom bol niekoľko týždňov v umelom spánku. Napokon sa však zotavil aj vďaka pomoci manželky Katje a dcéry Finje. Práve v roku 2020 vyhral aj svoje posledné preteky v Hannoveri. Počas uplynulého víkendu sa pritom ešte ako divák zúčastnil jesenného mítingu v Baden Badene.

Známy džokej mal úspechy v Nemecku, v Európe, no dokonca aj v Japonsku. Podľa informácií nemeckého portálu GaloppOnline.de si mal údajne po boji s depresiami sám siahnuť na život. “Tak tvrdo sme bojovali, ale nakoniec sme boj so stále silnejšou depresiou prehrali. Potrebujeme čas na uvedomenie a spracovanie toho, čo sa stalo,” uviedla zronená manželka Katja.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: jezdci.cz, galopponline.de | Foto: FB/At The Races