Zo sveta českého športu prišla veľmi smutná správa. Začiatkom týždňa poslednýkrát vydýchol známy a úspešný kulturista, ktorý bol vo svojom odbore legendou. Napriek vysokému veku sa denne venoval športu a cvičeniu, pričom dozeral aj na mladé talenty.

Vo veku 88 rokov zomrel Josef Krupa. Český športovec patril k legendám kulturistiky, kým ešte pred tromi rokmi dvíhal doma bez problémov činky. Jeho zronená manželka prezradila pre český Deník, že sa hýbal dovtedy, kým mohol.

Než začal mať vážne zdravotné problémy, tak cvičil. Nikdy to nevzdal. Na šport nezabúdal do poslednej chvíle a vždy sa snažil udržať dobrú náladu,” uviedla. Najstarší český kulturista mal pritom toľko životného elánu, ktorý by mu mohli závidieť aj oveľa mladšie ročníky. Popri kulturistike sa venoval pretekaniu vo veteránskych kategóriách, trénerstvu i rozhodcovaniu.

Krupa vychoval za 50 rokov niekoľko majstrov republiky v kulturistike, pričom sám získal dva tituly a viacero čestných uznaní. “Cvičím pravidelne každý den. Keby som vynechal, cítil by som sa zle. Mám to tak nastavené celý život. Je mi smutno, keď vidím omnoho mladších mužov ako ruiny. Z fajčenia a pitia piva,” uviedol ocenený športovec v minulosti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blanensky.denik.cz | Foto: YT/RonnieCZ