Zo sveta hokeja a športu prišla k fanúšikom ďalšia smutná správa. Len pred časom odišla na druhý svet bývalá hokejová legenda z Ruska. Pred pár dňami ostali v smútku aj českí a slovenskí športoví nadšenci. Zomrel totiž bývalý majster Československa, ktorý podľahol chorobe.

Vo veku 76 rokov odišiel do športového neba Milan Mrukvia. Ako informuje portál HockeySlovakia, bývalý hokejový útočník zomrel len štyri dni po svojich narodeninách. Poslednýkrát vydýchol po krátkej a ťažkej chorobe na Veľkonočnú nedeľu, pričom správu potvrdila jeho zronená manželka Eva, ktorá s ním bola až do poslednej chvíle.

Mrukvia odohral množstvo sezón v bratislavskom HC Slovan, kde sa v roku 1979 podieľal s dresom číslo 12 na historickom federálnom titule. Zápasy odohral aj vo Zvolene či v Trenčíne. Neskôr emigroval do Švajčiarska, kde pôsobil ako hráč a následne ako tréner vo významných tímoch. HC Slovan venoval hokejistovi poslednú spomienku. ,,HC SLOVAN Bratislava vyjadruje rodine, priateľom a známym Milana Mrukviu úprimnú sústrasť. Česť jeho pamiatke!,” odkázal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: hockeyslovakia.sk, FB/HC SLOVAN Bratislava │ Foto: FB/Televízia TA3