Zo sveta slovenského športu prišla ďalšia smutná správa. Vo veku 55 rokov zomrel bývalý športový reprezentant Slovenska v atletike. Niekoľkonásobný majster Slovenska skonal vo štvrtok, pričom úprimnú sústrasť mu vyjadril aj Slovenský atletický zväz.

Vo štvrtok zomrel vo veku 55 rokov bývalý slovenský reprezentant v atletike Miroslav Vričan. Niekdajší česko-slovenský športovec pritom podľa portálu Atletika ako prvý na Slovensku prekonal v hode kladivom 70-metrovú hranicu.

Vričan bol štvornásobným majstrom Slovenska v hode kladivom, pričom raz získal aj striebro a 4-krát bronz. Dlhé roky pôsobil v Slávii PF Banská Bystrica, napokon presedlal na Brezno a Duklu Praha či Kroměříž. V roku 1987, v čase, keď pôsobil v Dukle, prekonal v Nitre prvýkrát 70-metrovú hranicu.

Športovec okrem úspechov v tejto oblasti vyštudoval právo a od roku 1991 pôsobil až do konca minulého roka v Zbore väzenskej a justičnej stráže v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Banskej Bystrici – Kráľovej. Informáciu o úmrtí so zarmútkom zverejnil aj Slovenský atletický zväz či obec Lukavica, kde pôsobil ako poslanec lukavického zastupiteľstva. Pred pár dňami prišiel o život aj 30-ročný slovenský triatlonista.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: atletika.sk │ Foto: FB/Obec Lukavica