Zo sveta hudobného šoubiznisu nás zasiahla ďalšia smutná správa. Vo veku 62 odišiel na večný odpočinok známy hudobník a zakladateľ slávnej kapely, ktorý prehral v nedeľu svoj boj s rakovinovým ochorením. Kapela mala na konte obľúbené hity, ktoré pozná celý svet.

Saxofonista, zakladateľ a skladateľ Brian Travers z legendárnej kapely UB40 zomrel. Britský hudobník odišiel na večný odpočinok vo veku 62 rokov po prehratom boji s rakovinovým ochorením. Ako informoval TheGuardian, muzikant skonal vo svojom dome v Birminghame v obklopení rodiny.

S veľkou ľútosťou oznamujeme, že náš kamarát, náš brat, zakladajúci člen UB40 a hudobná legenda Brian David Travers nás opustil. Brian zomrel včera večer po dlhom a hrdinskom boji s rakovinou. Naše myšlienky sú s Brianovou manželkou Lesley, jeho dcérou Lisou a synom Jamiem,” píše sa vo vyjadrení kapely.

Skupina UB40 v štýle reggae predala celosvetovo vyše 100-miliónov albumov a medzi najslávnejšie hity patria Red Red Wine či Falling In Love With You. Travers sa naposledy objavil na pódiu v decembri 2019, pričom už v marci toho roku dostal doma záchvat a lekári mu v tom čase objavili v mozgu dva tumory.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: theguardian.com │ Foto: Twitter, YouTube/UB40