Zo slovenského hudobného šoubiznisu dorazila smutná správa. Vo veku 55 rokov navždy odišiel hudobník a zakladateľ známych punkových kapiel, ktoré sa dodnes tešia veľkej popularite. Za jeho smrťou mali byť pravdepodobne zdravotné problémy.

Do hudobného neba odišiel vo veku 55 rokov známy hudobník a textár Braňo Alex. Umelec bol zakladateľom dvoch známych punkových kapiel Zóny A (rok 1984) a Slobodnej Európy (rok 1989). Alex hrával na basgitare, no popritom aj skladal texty či hudbu.

Hudobník skoncoval s kariérou v roku 2012, keď ho začali trápiť zdravotné problémy so šľachami na rukách. Tie mu prestali pracovať tak, ako by mali a Alex tak už nemohol hrať na svojom nástroji. Hoci svoju prácu veľmi miloval, musel sa napokon muziky vzdať. Smutnú správu priniesla na sociálnej sieti kapela Slobodná Európa: “S veľkou bolesťou v srdci Vám oznamujeme, že zomrel náš priateľ a celoživotný súputník Braňo Alex. Zbohom, priateľu. Ťažko sa hľadajú slová….,” odkazuje. Pred pár dňami tiež zahynul pri nehode 20-ročný folklorista Dominik.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/SLOBODNÁ EURÓPA