Smutnú správu oznámila oficiálna stránka Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Vo veku úctyhodných 99 rokov odišiel významný Slovák, ktorý sa priamo účastnil Slovenského národného povstania, a ktorý si počas života vyslúžil viacero významných ocenení. 

Ozbrojené sily SR oznámili prostredníctvom sociálnej sieti smutnú správu. V úctyhodnom veku 99 rokov zomrel 14. septembra významný Slovák Ján Iľanovský. Generálmajor vo výslužbe sa priamo účastnil Slovenského národného povstania a bol nositeľom viacerých československých, no aj zahraničných vyznamenaní.

Rodák zo Závažnej Poruby bojoval na východnom fronte proti fašistom. Ako príslušník 2. československej samostatnej paradesantnej brigády absolvoval špeciálny výsadkársky výcvik v Jefremove. Do vojenského protifašistického odboja vyškolil niekoľko desiatok až stoviek mužov. V Slovenskom národnom povstaní sa zúčastnil bojov na Dukle, či bojov pri oslobodzovaní Liptovského Mikuláša. Pán generálmajor Ján IĽANOVSKÝ, ďakujeme Vám za našu slobodu,“ uviedli Ozbrojené sily.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Ozbrojené Sily SR