Zo sveta zábavného priemyslu dorazila smutná správa. Vo veku 65 rokov odišiel na večný odpočinok známy komik, ktorého videá sa stali legendárnymi a obleteli celý svet. Španiel si získal širokú základňu fanúšikov vďaka svojmu mimoriadne nákazlivému smiechu.

65-ročný komik a španielsky herec Juan Joya Borja, ktorý sa preslávil ako El Risitas, bohužiaľ, umrel. Smutnú správu priniesol denník La Vanguardia. Celý svet pritom obletelo legendárne video, na ktorom El Risitas v rozhovore v TV programe Ratones Coloraos rozprával, ako hádzal do mora kuchynské panvice, keď pracoval za mladi v jednej z plážových reštaurácií.

Komik sa pritom zadúša od smiechu a vážnu tvár nedokáže udržať nikto v štúdiu. Tento počin z roku 2007 sa postupne preslávil vo všetkých kútoch sveta a čoskoro sa začali vyrábať aj paródie so zmenenými titulkami. Aj na Slovensku sa objavilo Risitasovo video v roku 2015 so upravenými titulkami, ktorými parodovali kauzu Váhostav.

Komik mal však zdravotné kardiovaskulárne problémy, ktoré viedli až k amputácií nohy. Po tom, ako sa informácie o jeho ťažkostiach dostali k verejnosti, sa podarilo vyzbierať tisícky eur na pomoc. Herec napokon zomrel v domácej nemocnici v Seville, kde sa aj narodil.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: lavanguardia.com │ Foto: Unsplash, YT/wavywebsurf