Zo sveta slovenskej žurnalistiky prišla smutná správa. Vo veku 78 rokov podľahol chorobe známy moderátor, publicista a redaktor Michal Tvarožek, ktorý kariéru začínal rozhovormi v uliciach Bratislavy a následne ich dostal do televízneho vysielania. Informácie mala ako prvá potvrdiť jeho manželka Katarína.

Tvarožek bol tiež spoluzakladateľom spravodajskej relácie Rádiožurnál a preslávil sa aj živými prenosmi, napríklad počas návštevy pápeža Jána Pavla II. Počas svojej kariéry získal niekoľko ocenení, medzi inými ocenenie Literárneho fondu za dlhoročnú novinársku tvorbu na vysokej profesionálnej úrovni či Cenu Romana Kaliského za prínos slovenskej žurnalistike.

Na sociálnej sieti mu venoval dojímavé slová Roman Bomboš zo Slovenského rozhlasu: “Je mi to ľúto, Michal Tvarožek… Vďaka za úžasný profesionálny život, odpočívaj v pokoji. Úprimnú sústrasť rodine.” K smútiacim sa pridal aj Andy Hryc či Henrich Krejča z televízie Markíza: “Miško. Veľa si ma naučil, veľa si mi dal. Budú mi chýbať všetky tie hlboké rozhovory s Tebou. Zostaneš navždy v mojom srdci a rozhlasovou legendou… Michal Tvarožek,” napísal. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Henrich Krejča, Roman Bomboš