Z Hollywoodu prišla k fanúšikom smutná správa. Vo veku 89 rokov odišiel do filmového neba známy režisér a producent, ktorý stál aj pri zrode kapely The Monkees. Na svoje konto si však pripísal aj film, ktorý bol dvakrát nominovaný na prestížne ocenenie Oscar.

Vo veku 89 rokov poslednýkrát vydýchol Bob Rafelson. Známy americký režisér a producent skonal podľa informácií HollywoodReporter v sobotu vo svojom dome v Aspene v štáte Colorado. V posledných chvíľach stála po jeho boku najbližšia rodina.

Rafleson patril medzi významných režisérov Nového Hollywoodu, pričom v roku 1965 stál spolu s producentom Bertom Schneiderom pri zrode skupiny The Monkees. Tá bola vytvorená pre rovnomenný situačný komediálny seriál vysielaný v rokoch 1966 až 1968.

Obidvaja producenti získali napokon v roku 1967 za tento projekt prestížnu cenu Emmy. Režisér sa podieľal na vzniku filmu The King Marvin Gardens, v ktorom zahviezdil herec Jack Nicholson. S režisérskou aj scenáristickou taktovkou stál taktiež pri zrode filmu Five Easy Pieces, za ktorý si vyslúžil dve nominácie na Oscara za najlepší obraz a scenár. Na Slovensku zaskočila fanúšikov náhla smrť v kapele Desmod, z ktorej je zdrvený Kuly aj hudobníci.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  hollywoodreporter.com │ Foto: Twitter